noriu keturracio!!!

Paragraph.


                                     Ka rinktis?

Priklauso nuo to ka nori daryti , jei megsti greiti rinkis greita dvirati motocikla(britva) , jei nori keliauti gali rinktis kelionini dvirati arba keturrati motocikla , jei nori vaziuoti kur tik panorejes per bet ka ir nori pajusti adrenalina bei malonuma rinkis keturrati :)

Paragraph.

                                Nauja ar deveta?

Paragraph.

Kodel nauja?  Naujas patiems visada maloniau ir zinosime kad jis tikrai nesugedes ir yra tvarkingas.

Kodel deveta? daug kas priklauso ir nuo metu ir pravaziuotu kilometru be to su devetu galesi is karto daryti ka panorejes o su nauju dar reikes ilgokai pavazineti ant nedidelio gazo , kad neperkaistu variklis.

(As pats mieliau pirkciau nauja bet cia kiekvieno noru reikalas)Paragraph.

                         Patarimai...

Universaliausia transporto priemone keturračio motociklo, arba tiesiog ATV tikrai negalime pavadinti. Geriausiu atveju 2 sėdimas vietas turinti aparatas pretenduoja į universaliausių penketuką – visos šeimos juk jame nesusodinsi, bet nesunku pastebėti, kad pravažumo ir suteikiamo malonumo aspektais, šis motociklas yra vienas iš lyderių. Bene 50 metų gyvuojanti transporto priemonė Lietuvoje didesnio populiarumo susilaukė tik pastaraisiais metais, per kuriuos nuperkamų ATV kiekis ženkliai padidėjo. Tai ypač gerai pastebėjo rekreacines paslaugas teikiančios įmonės, kurioms motociklų nuoma tapo viena iš verslo krypčių. Vieno tokio motociklo nuomos parai kaina siekia apie 500-1000Lt.

Paragraph.

Kaip neapsigauti

Nuo šiuo metu esančių keturračių modelių gausos gali ir galva apsisukti. Nežymių Pietų Korėjo ir Kinijos gaminių kaina bene 3 kartus žemesnė nei garsų pavadinimą turinčių analogų: Bombardier, Polaris, Arctic Cat, Honda, Suzuki, Kawasaki, Yamaha. Visgi nusipirkti nežinomos kompanijos produktą, kurių kaina nustumia į šoną kokybę, yra tas pats, kas pirkti katę maiše – niekas nėra garantuotas, kad po mėnesio kompanija nebankrutuos, todėl geriau nepagailėti investuoti į laiko ir vartotojų patikrintą prekę. Tarp tokių prestižinių firmų gaminių didžiąją rinkos dalį yra užėmę 650 kub.cm motociklai. Kaip teigė Žilvinas Macys, rekreacijai skirtais Arctic Cat motociklais prekiaujančios firmos Pitstop savininkas: „Pirkti 400 kub.cm darbinio tūrio ir galinių varomų ratų motociklą aš net pats nepatariu. Dauguma klientų jau po mėnesio užsuka į mūsų parduotuvę ir nori jį iškeisti į didesnės kubatūros darbinį arkliuką. Juo labiau, kad ir kainų skirtumas nėra didelis – apie 6000Lt“. Tiesa, kiek kitokia situacija yra su sportinės prigimties ATV – šiems modeliams net ir 450 kub.cm variklis yra pakankamas, juoba kad jų svoris yra apie 60kg mažesnis nei lėtųjų brolių.


Paragraph.

Praktiskumas

Renkantis keturratį motociklą, pirmiausia derėtų tiksliai apibrėžti jo paskirtį. Sportiniuose modeliuose reikėtų atkreipti dėmesį į sukimo momento ir svorio santykį, o darbiniuose – į įrangos gausą. Tarkim, 700 kub.cm Arctic Cat keturratis su daug papildomos įrangos, lengvo lydinio ratlankiais, suktuvu ir saugos lankais kainuoja 38000Lt. Analogiškas modelis be išvardintos įrangos – 36000Lt. Taigi, už tuos 2000Lt, kuriuos sutaupysite nusipirkę pigesnį modelį, vėliau galėsite nusipirkti nebent pigų suktuvą. Jei iš motociklo reikalaujate dar daugiau, galite jį paversti ir į mini-traktorių – tiesiog pritaisykite sniegui valyti, žolei šienauti ar laukams arti skirtą įrenginį.

Paragraph.

Registracija

Sumanius su ATV palakstyti po miškus ar karjerus, dažniausiai tenka nusipirkti dar ir priekabą jam gabenti – taip paprastai keturračių motociklų eksploatuoti gatvėse negalima. Bombardier keturračiais prekiaujančios firmos Bivakas direktorius Audrius Ščeponavičius teigė, kad šių transporto priemonių registracija – kolkas opi problema Lietuvoje: „Savo modelių gamoje turime nemažai motociklų su prierašu EC – tai gamintojo sertifikatą turintys keturračiai, su kuriais, nuvažiavę į Regitrą, gausite registracijos liudijimą. Šiems posūkiais, veidrodėliais ir griežtesnius reikalavimus atitinkančiais katalizatoriais aprūpintiems modeliams jums reikės B1 kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Taigi, jei vairuojate automobilį, jokių problemų neišliks. Tačiau, jei tokio sertifikato nėra, į gatves praktiškai negalėsite išvažiuoti. Net ir labai norėdami, sertifikato negausite, nes Lietuvoje nėra laboratorijų, galinčių juos išduoti“. Visgi, kaip byloja liaudies išmintis, nėra padėties be išeities. Gamintojo servise investavę apie 2000Lt į posūkius, veidrodėlius bei numerio apšvietimą, motociklą galėsite užregistruoti... Žemės ūkio ministerijoje! Na o techniniame pase puikuosis savaeigės transporto priemonės pavadinimas. Kur minusai? Tokį ATV galėsite naudoti nebent savo fermoje, nes į bendrojo naudojimo kelius jums niekas neleis išvažiuoti. Be to, jums papildomai reikės išsilaikyti ir traktoristo teises! Nei Regitros, nei Žemės ūkio ministerijos atstovai negalėjo objektyviai paaiškinti, kodėl būtent traktoristo, nes, iš esmės, tai yra tokia pati transporto priemonė, kaip ir su EC sertifikatu. Ši problema, kartu su tokių motociklų valstybiniais numeriais bei technine apžiūra, jau ilgokai stovi vietoje. Visame pasaulyje yra priimta, kad keturračiams motociklams valstybinis numeris yra tvirtinamas ne gale, kur jo beveik nesimato, o užklijuojamas lipdukas ant priekio. Techninės tokių motociklų apžiūros, rodos, paprastai irgi nepraeisite – kaip ir dviračiam motociklams, nėra specialų įrengimų, galinčių nustatyti, tarkim, stabdžių efektyvumą. Paguoda yra bent tokia, kad naujų motociklų pardavėjai iškart suteikia gamyklinę 2 metų techninę apžiūrą. O ir Tuvlitos darbuotojai, nors ir gūžčiodami pečiais ir žinodami, kad nieko nepatikrino, užklijuoja apžiūros lipduką.

Paragraph.

Problemos is uzsienio

Kam pirkti naują, jei yra dvigubai pigesnis naudotas? Tokia logika vadovaudamiesi mūsų šalies verslininkai net nedvejodami iš už Atlanto plukto daužtus, virtusius ar skendusius keturračius, ir vėliau juos pardavinėja tokiems pat naiviems lietuviams. „Jei tai būtų toks skaidrus ir pelningas verslas, mes patys tuo užsiimtume“ – teigė Žilvinas Macys. „Daugumos iš Amerikos pargabentų keturračių sutaisymas neretai viršija ir jų įsigijimo kainą. Vien stabdžių trinkelės tokiam amerikonui dažnai kainuoja 1000Lt – daug daugiau, nei mūsų parduodamiems europiečiams. Kitas dalis netgi tenka gamintis patiems“.

Paragraph.

1